Editör

e-Posta Yazdır PDF

Bismillahi’r Rahmani’r Rahim. Elhamdülilahi Rabbil Alemin. Es Selatü ves selamu ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi vessahbihi ecmain.


Aziz Okuyucularımız

Bu ay da Burhan Dergimizi sizlere ulaştırabilmeyi nasip ettiği için Cenab-ı Allah’a ne kadar şükretsek azdır. Senelerdir Burhan Dergisi olarak İslam’ın bilgisini en sahih bir şekilde sizlere ulaştırmaya gayret sarf ediyoruz.


Birbirinden kıymetli alimlerimiz, hocalarımız, yazarlarımız, telif ettikleri makaleleri ile her ay sizlerle buluşuyorlar. Biz bu kıymetli hocalarımızın yazılarını sizlere ulaştırırken zerre kadar Ehl-i Sünnet Vel Cemaat yolundan sapmamaya, çizgimizi bulandırmamaya gayret ediyoruz. Yayın kurulumuz ve yazı işlerindeki arkadaşlarımız bu konuda adeta kılı kırk yarıyorlar. Zira Ehl-i Sünnet dışı bir görüşü bilmeden yaymış olursak, bunun vebalini taşıyamayacağımızın bilinci içerisindeler.


Aziz Okuyucular bilmiş olun ki bazı sapık ilahiyatçıların bozuk tevillerinin yaygınlaştırılmaya çalışıldığı bu zamanda sahih itikadı ortaya koyan ve yaymaya çalışan Burhan Dergimize vermiş olduğunuz desteğin farkındayız. Hatta maddi imkanları zayıf olan ağabeylerimizin ve kardeşlerimizin de dergimize nasıl sahip çıktıklarını görüyoruz. Dergimiz başta Cenab-ı         Allah’ın yardımı ve sonra sizlerin yapmış olduğu bu destek sayesinde dimdik ayaktadır.


Siz kıymetli okuyucularımız ile de sürekli bir temas içerisindeyiz. Eksiklerimizi, kusurlarımızı bize bildirmenizden dolayı çok memnun oluyoruz. Bizim zaten bu dergiyi çıkarıyor olmamızın yegâne amacı, ilmimizi, itikadımızı güçlendirmek ve aramızdaki kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmektir. Hele ki günümüzde buna çok daha fazla ihtiyacımız var. Zira batılılar gibi yaşaması, batılılar gibi yiyip içmesi, batılılar gibi giyinmesi, batılılar gibi düşünmesi öngörülen genç neslimizi bu tehlikeden kurtarmaya çalışmak hepimizin görevidir.


Muhterem okuyucular, “özgürlük” ve “demokrasi” adına her türlü günahın serbestçe işlendiği, ama Allah’ın farzlarının yasak edildiği bir dünyada yaşıyoruz. Ahlaksızlık, fuhuş ve her türlü rezilliğin serbest olarak yapıldığı ama        Allah’ın emri olan başörtüsünün kamusal alanda yasak olduğu bir ülke burası... Bir parmak hareketi ile internette her türlü görsel fuhşiyata ulaşmak serbest iken, Cuma saatlerine ders konulduğu için milyonlarca öğretmen ve öğrencinin cumaya gidemediği bir ülke…


Bir taraftan dışarıdan bu gibi zulümlere maruz kalırken, diğer taraftan da her gün yirmi dört saat nefsimizin ve şeytanın kuşatması altındayız. İnşallah bir olmanın, beraber olmanın, “cemaat” olmanın şuurunda olursak hep beraber bu kuşatmayı kırabiliriz. Cemaat olmanın bereketi ile günahlar karşısında daha dayanıklı ve sağlam kalırız.


Muhterem okuyucularımız inşallah biz Müslümanlar birbirimizi çok daha fazla sevelim. Aramıza şeytanın girmesine izin vermeyelim. Kur’an ve Sünnet üzerine yaşayalım. Birbirimize iltifat edelim ve gönüller yapalım. Birbirimizle selamlaşmayı, birbirimize ikram etmeyi ve aramızda hediyeleşmeyi ihmal etmeyelim. Bilhassa biz Müslümanlar Allah rızası için birbirimizin işlerini görmekten geri durmayalım.


Aziz okuyucularımız sizlerden dergimize vermiş olduğunuz desteği sürdürmenizi diliyor, dergimizi bir kardeşimize daha ulaştırmanızı rica ediyoruz. Bilmiş olun ki Burhan Dergisi giren evle Burhan Dergisi girmeyen ev bir değildir. İslami neşriyatı destekleyen aile reisi ile, desteklemeyen aile reisi de bir değildir. Onca batıl çizgide yayın yapan gazete ve dergi varken ve üstelik bunlar milyonlarca tiraja ulaşmışken, Müslümanların kendi dergilerine sahip çıkmamaları ne hazin olur.


Son olarak bir kardeşimizin bize ulaştırdığı şu sözleri sizlerle paylaşmak istiyoruz: “Dergimizi düzenli olarak okuyamasam da küçük çocuklarımın her ay evimize İslami bir neşriyat girdiğini görmesi için Burhan’a abone oldum. Çünkü çocuklarımızı islami gazete, dergi ve kitapların atmosferinde yetiştirmeliyiz.”


Gelecek sayıda buluşmak üzere hepinizi Cenab-ı Allah’a emanet ediyoruz çok kıymetli Burhan Dergisi Okuyucularımız