Editör Aralık 2018

e-Posta Yazdır PDF

Digital bir çağda yaşıyoruz. Haberleşme ve iletişim artık yazıdan çok görsel medya yoluyla iletiliyor. Matbuat yerine insanlar daha çok digitale yönleniyorlar. Okumak yerine kulakla dinlemek ve gözle seyretmek daha cazip geliyor insanlara. Nesil teknoloji nesli. Cilt cilt kitaplar artık akıllı telefonlarla cepte taşınıyor. İnternetiniz varsa cep telefonunuzla ulaşamayacağınız kütüphane yok. Bu gün binlerce cilt matbu eser digitale aktarılmış okuyucusunu bekliyor.


Digital dergi...


 Dergimizin internet sitesi dört milyon kez ziyaret edilmiş. Aylık ziyaretçi sayısı onbinin üzerinde. Bu ne demek? Okuyucu dergiyi internetten takip ediyor. Cep telefonundan giriyor, bilgisayardan giriyor okuyor. Derginin matbu haliyle belkide hiç tanışmamış. Biz de bu durumdan dolayı bu ayki sayıdan sonra dergimizi “Digital dergi” olarak hazırlayıp sunmayı kararlaştırdık.


Son matbu sayımız...


Bu ay matbu olarak son sayımızı yayınlıyoruz. Dergimizi www.burhandergisi.com adresinden internet üzerinden takip edebileceksiniz.


 Çalışmalarımız daha çok sözlü, görsel medya olarak devam edecektir. Gençler özellikle sanal medya üzerinden videolar seyrederek gün geçiriyor. Biz de bu alanda kısa ve özlü videolar hazırlayarak sunumlar yapmak istiyoruz. 


İnternet ortamını ve sanal medyayı “müslümanca” kullanmanın çalışmalarını yapmamız gerekiyor. Özellikle genç nesile internetten ve sanal medyadan uzak durun demek bu meseleye çözüm olmuyor. Çözüm bu gençlere adres gösterebilmektir. Bir gencin elinden telefon düşmediğine göre bu gençlere ulaşmanın yolu ancak teknolojiden geçiyor artık. Bundan dolayı onlara cazip gelecek programlar, materyaller hazırlayıp sunmalıyız.


Ümit ederiz ki umduğumuz gibi hayırlı hizmetleri rabbimiz bizlere lutfeder. Bu uğurda karınca misali adımlarımız olur. Allah’a emanet olunuz.