Eşinize En Son Ne Zaman Hediye Aldınız?

e-Posta Yazdır PDF

Uzun bir yol var önünüzde. Bazen dik, bazen düz, bazen kıvrımlı olan bu yolda tek değilsiniz. Hayatınıza yoldaş, sizle yaşlanacak, sizle ağlayıp gözyaşlarınızı silecek, bir gülüşünüzle mutlu olacak eşiniz var bu yolda. Her sendeleyişinizde size uzanacak, şefkatli yüreğiyle yaralarınızı saracak her anınızda daima sizle olacak sevgili eşiniz hep yanınızda.

           

Sizi “siz” yapmak, yarım kalan yanınızı tamamlamak ve hayatı beraber öğrenmek için eşiniz bu yolda daima ellerinizi tutacak.

           

Bazen beraber yenileceksiniz bezende beraber kazanmanın o büyük hazzını yaşayacaksınız. Çünkü siz bu yolu beraber yürümek için söz verdiniz. Çünkü siz bu evliliği asla yılmamak ve hep mutlu olmak için seçtiniz...

           

Peki, eşinizin hayatınızda yeri bu kadar önemli iken ona “değerli” olduğunu hissettirebiliyor muyuz?

           

Yada hayatımızda bu kadar derin olduğunu bildiğimiz halde sevgili eşimize yeteri kadar “önemli” olduğunu belli edebiliyor muyuz?

           

Yada daha önemlisi bunları nasıl yapabiliriz? Mesela küçük bir hediyeyle eşimize onu düşündüğümüzü gösterebiliriz. Belki sadece küçük bir hediyedir ama inanın efsunu büyük olacaktır. İfade edemediğimiz duygularımızı küçük bir hediyeyle gösterebiliriz. Bu hem evliliğimizin seyrini hemde eşimizin bize olan sevgisini güzelleştirecektir. Eğer şuan evliliğinizde çıktığınız dik bir yokuşsa sürpriz bir hediye bu yokuşu daha hızlı çıkıp zirvedeki mutluluğa ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. Dil ile belirtemediğimiz sevgimizi hediye ile belirtmek daha kolay ve önemlidir.

           

Âlemler sultanı Efendimizinde buyurduğu gibi “Hediyeleşin, çünkü hediye, aradaki muhabbeti artırır.” Evet, hem aradaki muhabbeti hemde eşinizin ona verdiğiniz değeri anlamasını sağlayacaktır. Küçük bir hediye ile aranızdaki sevgiyi pekiştirebilirsiniz.

           

Tabiki eşinize sadece hediye ile değil gülen yüzünüz ve hitap şeklinizle de ona önemli olduğunu hissettirebilirsiniz. Hediye sadece vesile…

           

Bu yol sizin!

            Sadece eşiniz ve sizin yürümeniz için hazırlanmış özel bir yol… Yalnızca size özel… Üstelik yürüdüğünüz bu yolun haritasını çizen de sizsiniz. Ya adımlarınızı dik bir yokuşa yöneltirsiniz. Ya da dümdüz ferah bir yolda ilerlersiniz.

           

Bu yolu güzelleştirecek olanda yine sizsiniz. Eşinize “önemli” olduğunu hissettirdiğiniz sürece sizde önemli olacaksınız. Evliliğinizde kendinizi değilde ailenizi düşündüğünüzde ve ben merkezli değilde aile merkezli bir zemin kurduğunuzda inanın evliliğiniz ilk günkü sevgisini ve tazeliğini koruyacaktır.

           

Yeterki eşinizin hayatınızdaki önemini ona hissettirin. Yaşadığınız anın tekrarı yok. Tekrarı mümkün olmayan ve bir daha elinize gelmeyen bu zaman pişmanlık değilde hatırlandığında yüzde tebessüm uyandırmalı… Geçen günleriniz size “keşke”ler değil “saygının yitirilmediği sevginin hiç eksik olmadığı günlerdi” dedirtmeli…

           

O halde yol haritanızı ferah bir yola çevirmek için eşinizle beraber “önemli olduğunu” ve “önemli olduğunuzu”  hissetmek için işe küçük bir hediyeyle başlayabilirsiniz…