Virdlerdeki Fazilet ve Müjdeler -14

e-Posta Yazdır PDF

Hz. Büreyde (radiyallahu anh)’den rivayete göre Rasûlüllah (sallallahu aleyhi vesellem) buyurdular ki: “Herkim şu on kelimeyi her sabah namazının peşine okursa o kelimeler(in Allah) katında(ki değerleri sebebiyle, kendisine tüm işlerinde) kifâyet eden ve mükafat veren olarak Allah’u Teâlâ’yı bulur. Onların beşi dünya için beşi de ahiret içindir.”


حَسْبِىَ اللّٰهُ لِد۪ين۪ى، حَسْبِىَ اللّٰهُ لِمَا اَهَمَّن۪ى، حَسْبِىَ اللّٰهُ لِمَنْ بَغٰى عَلَىَّ، حَسْبِىَ اللّٰهُ لِمَنْ حَسَدَن۪ى، حَسْبِىَ اللّٰهُ لِمَنْ كَادَن۪ى بِسُٓوءٍ، حَسْبِىَ اللّٰهُ عِنْدَ الْمَوْتِ حَسْبِىَ اللّٰهُ عِنْدَ الْمَسْأَلَةِ فِى الْقَبْرِ، حَسْبِىَ اللّٰهُ عِنْدَ الْم۪يزَانِ، حَسْبِىَ اللّٰهُ عِنْدَ الصِّرَاطِ، حَسْبِىَ اللّٰهُ لَٓا اِلٰهَ اِلَّا هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَاِلَيْهِ اُن۪يبُ.

“Dinim için Allah bana yeter! Aklıma takılıp zihnimi meşgul eden düşüncelerimde Allah bana yeter! Bana zulmedene karşı Allah bana yeter! Beni çekemeyerek hasetlik yapana karşı Allah bana yeter! Bana neredeyse kötülük yapacak olanlara karşı Allah bana yeter! Ölüm anında Allah bana yeter! Kabirdeki sorgu-sual anında Allah bana yeter! Amellerim tartılacağı zaman Allah bana yeter! Sırat köprüsünden geçeceğim zaman Allah bana yeter! (Bildiğim-bilmediğim her işim ve her şeyimde) Allah bana yeter! Ondan başka ilah yoktur! Ben sadece ona tevekkül ettim. Dönüşüm de ancak onadır.”